Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
Dieta jogurtowa
  Coraz więcej osób w obecnych czasach narzeka na otyłość i nadwagę. Czujemy się źle ze swoim ciałem, mamy ciągle wzdęcia, skarżymy się na niestrawność żołądka i ogólne uczucie ciężkości. Nieraz wszystko to jest spowodowane przez siedzący, mało aktywny tryb życia, ale przede wszystkim głównym winowajcą jest nasz niezdrowy styl odżywiania.

image

We współczesnej modzie można zauważyć coraz większy eklektyzm. Mieszane są różne style i rozwiązania spotykane w modzie poprzednich wieków. Pojawiają się wprawdzie nowe materiały, które posiadają nowe cechy dotyczące choćby większej ich trwałości, ubrania mają służyć jak najdłużej, wystarczy spojrzeć na koszulki, które są wystawione na sprzedaż, zwłaszcza popularne koszulki z nadrukiem i zobaczyć jak zmieniła się ich jakość.

Stosowne są również kroje, których celem jest zwiększenie wygody użytkowania strojów. Jednak w zakresie czerpania inspiracji we współczesnej modzie przebijają się różne style znane z ostatnich dekad dwudziestego wieku. O ile na początku wieku modne stawały się style ubierania się z poszczególnych dekada dwudziestego wieku, o tyle obecnie w modzie pojawiają się stroje, które łączą w sobie wiele dodatków, jak też form, które pochodzą z różnych stylów, które królowały w modzie zwłaszcza poprzedniego wieku.

Jednocześnie jednym z charakterystycznych trendów jest coraz większa różnica pomiędzy modą użytkową a modą artystyczną, gdzie ta druga praktycznie wyłącznie skupia się na kreowaniu trendów a stroje, które w jej ramach powstają nie są strojami użytkowymi.